czwartek, 9 lutego 2012

W drodze do szczęścia / piękna książka o duchowym rozwoju Lee Jampolsky

 
„ Przywiązując się do przeszłości
Lub martwiąc się o przyszłość
Patrzysz prosto w pustkę
I widzisz to , czego nie ma „W drodze do szczęścia


to tytuł posta , nie książki Kochani . W swojej drodze do szczęścia napotkałam kolejną fascynującą książkę .


Sięgnęłam po nią  w bibliotece bez przekonania ( co prawda bardzo interesuje mnie psychologia , ale akurat w tym momencie nie miałam ciśnienia na czytanie  książki o uzależnieniach ) , tytuł mnie troszkę zwiódł ) . 

 

Lee Jampolsky ( psycholog , autor poradników , nauczyciel i wykładowca) .
„ Leczenie uzależnionej osobowości „
To właściwie jest książka o miłości , o wybaczeniu ,  o byciu tu i teraz , o tym , że piekło często sami tworzymy w swojej głowie. Piękna i pasjonująca lektura dla wszystkich zainteresowanych rozwojem osobistym i dla tych , którzy chcą być naprawdę szczęśliwi.

Lee Jampolsky uważa , że uzależnienie jest aspektem dotyczącym wielu ludzi , przy czym uzależnienie ma tu szersze znaczenie i nie dotyczy wyłącznie alkoholu , hazardu , nikotyny , czy narkotyków. Wg autora uzależniona osobowość to „ to ta część mojego umysłu, która poszukuje szczęścia w rzeczach ( ludziach , miejscach , substancjach ) zewnętrznych w stosunku do mnie „  .
Jeśli uważacie , że Wasze szczęście zależne jest od większej ilości pieniędzy, lepszego wyglądu , przyjaciół, zachowania innych ludzi , znalezienia się w jakimś miejscu , czy określonego rozwiązania jakiegoś problemu – to właśnie książka dla Was :))

Śmiało mogę napisać , że zrobiła na mnie nie mniejsze wrażenie niż książki Louise Hay :)

Dziękuję za :
- inspirujące lektury
- książkę Lee Jampolsky'ego
- kawę i szarlotkę :)
- psa :)
- i całą resztę :))

6 komentarzy:

 1. Dziś pozdrowienia z mroźnego Krakowa.:))))

  OdpowiedzUsuń
 2. Faktycznie tytuł jest mało przekonujący. Źle mi się kojarzy, ale skoro w książce jest o miłości i wybaczeniu to z chęcią ją przeczytam :)
  Ania:)

  OdpowiedzUsuń
 3. Aniu :)) Polecam z całego serca . Wg mnie tytuł jest nieadekwatny , ja dałabym bardziej zachęcający , bo jest to wspaniały traktat o miłości i szczęściu , a najważniejsze jest chyba to , że autor pokazuje jak to wszystko znaleźć w samym sobie .

  Ściskam cieplutko :)

  OdpowiedzUsuń
 4. och musze kupickoniecznie...uzaleznienia tomoje główne zainteresowanie jesli chodzi o psychologie. szukalam wlasnie czegos co by pochodzilo od psychologa jednak mialo charakter spirytualny dziekuje przeslicznie Justynko:)))
  sciskam<3
  buziaki dla reszty rodzinki:)))

  OdpowiedzUsuń
 5. Ewcia :))
  Polecam tego autora Kochanie :)) Jesli interesuje Cię temat uzależnien ( w nieco innym ujęciu ) zajrzyj do poprzedniej książki Jampolsky'ego " Leczenie uzależnionego umysłu "
  Buziaki Kochanie <3

  OdpowiedzUsuń